Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /wp-content/plugins/unyson/framework/core/components/extensions.php on line 212

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-flash-messages.php on line 241

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/post-template.php on line 275
mojmedal | Dziewczyny na medal

MÓJMEDAL

Dziewczyny na medal, liderki aktywności, a dla nas po prostu bohaterki! Poniżej przedstawiamy sylwetki dziewcząt i kobiet, które już teraz aktywnie działają na rzecz rozwoju aktywności fizycznej i propagowania jej wśród osób płci żeńskiej. Ich historie pokazują, że wiek nie gra tutaj roli. Liczą się pasja i chęci.

Znasz dziewczynę, która również zasługuje na wyróżnienie? Daj nam znać na adres info@dziewczynynamedal.pl, w wiadomości podając imię i nazwisko nominowanej przez Ciebie osoby oraz informację, dlaczego to właśnie Jej należy się medal. Nie zapomnij również podać swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować i potwierdzić nominację.

marta-kulesza-big

Marta Kulesza

Medal za postawę budującą autorytet sportowy wśród dzieci na żaglach.

JESTEM jeszcze studentką i działaczką społeczną na rzecz żeglarstwa, które jest moją pasją.

Sport jest "terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia bo... już się z tym urodziłam. Dzięki moim rodzicom i tradycji rodzinnej żeglarstwo, sport, aktywność fizyczna od zawsze jest mi bliskie.

MÓJ AUTORYTET TO... mój tata, za jego spokój i umiejętność przekazywania innym wiedzy i praktyki żeglarskiej w taki sposób, że każdy chce z nim żeglować :)

 

natalia-skrodzka

Natalia Skrodzka

Medal za zdobycie Wierchu Zgorzelisko z moimi dwoma córkami, które są w wieku 5 i 2 latka.

Jestem mamą i blogerką, na swoim blogu http://nataliaskrodzka.blogspot.com  chciałabym inspirować inne kobiety do większej aktywności fizycznej i uprawiania sportu z dziećmi.

Sport i aktywność fizyczna jest dla mnie priorytetem na co dzień. Jeśli nie biegamy, to jeździmy na rolkach, w ostateczności długi spacer. Czuje, że bez sportu uschnęłabym jak kwiatek bez wody :)

CHCĘ ZACHĘCIĆ INNE KOBIETY DO AKTYWNOŚCI I DZIAŁANIA W SPORCIE DLATEGO ŻE uważam że sport i aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia i chciałabym, żeby ktoś mi powiedział: Natalia, nie lubiłam sportu, ale zainspirowałaś mnie i teraz nie mogę bez tego żyć :)

zuzanna-panek-big

Zuzanna Panek

Medal za to, że koncentruje swoją uważność na to, że sport jest dla dzieci i seniorek/seniorów!

Jestem pedagogiem, nauczycielem, organizatorem sportu, LZS-iakiem, osobą otwartą na ludzi i współpracę. Nie znam słowa nuda. Kocham swoją rodzinę, fotografię, chejrsport, góry, spacery, piesze wycieczki i poznawanie nowych miejsc. 

Sport jest „terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia, bo daję mi energię i moc każdego dnia.

Robię to co lubię, a moja sportowa praca realizuje mnie pod każdym względem, daje wolność, nie ogranicza, powoduje, że czuję się potrzebna, że należę do sportowej społeczności i jestem na swoim miejscu! 

ania-big

Anna Morawska

Medal za to, że ośmieliła się spróbować sił w Crossmintona.

Jestem teraz zawodniczką jedynej drużyny Crossmintona w Polsce PRO Speed 50+. Sędziuję na zawodach i jestem wolontariuszką.

Sport jest "terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia bo dodaje mi sił, sprawia radość, poprawia kondycje i witalność.

Mój autorytet sportowy to Lidia Bomirska moja równolatka, która ma wielkie osiągnięcia w grze w Crossmintona.

maja-big

Maja Helt

Medal za to, że nie ma dla mnie takiej ASANY, której bym nie wykonała.

Ćwiczę jogę od 10 lat i zarażam tą pasją innych.

renata big

Renata Ekielska

Medal za to, że wygrywa walkę z bezczynnością.

Działam z innymi i dla innych. Wróciłam do jazdy rowerowej i ćwiczę siłę woli.

Sport jest "terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia bo lubię ruch i siebie gdy jestem giętka, sprawna i spokojna, pomimo zmęczenia.

Mój autorytet sportowy to starsza siostra Grażka, niezależne od pogody gotowa iść na wyprawy dalekie i bliskie, ćwiczy, biega, jeździ na nartach.

barbara-kuznar-big

Barbara Kuźnar

Medal za promowanie idei zdrowego trybu życia.

Skutecznie zachęcam do aktywności ruchowej i do troski o tężyznę fizyczną. Kieruję moje zaproszenie do osób niezależnie od wieku.

Aktywność sportowa wpisana jest w moje życie – po prostu!

alina-kolbusz-big

Alina Kolbusz

Medal za zaangażowanie w działania na rzecz kobiet i mężczyzn 50+!

Skutecznie zachęcam i inspiruję najbliższe mi środowisko do aktywnego spędzania czasu wolnego w mojej miejscowości w Rzeszowie.

anna-kozak-big

Anna Kozak

Medal za sportową pasję i zaangażowanie w wielu projektach dla osób 50+ oraz wolontariat na rzecz aktywności sportowej dla młodszych i starszych!

Jestem emerytką, bardzo aktywną. Nie wiem co to nuda, wręcz przeciwnie, brakuje mi czasu na wiele rzeczy, które chciałabym robić. Kocham moje wnuki, książki i działkę.

Rekreacja dla mnie to ruch na świeżym powietrzu, a przede wszystkim rower. Nie wyobrażam sobie siedzenia przed telewizorem – to marnowanie czasu. Rower, działka no i książki – to moi „przyjaciele” bez których nie wyobrażam sobie życia.

grazyna-big

Grażyna Dąbrowska

Medal za to, że zaczęła żyć aktywnie i odważnie!

Na co dzień ćwiczę, tańczę, chętnie prezentuję się na scenie.

Jestem towarzyska, energiczna, otwarta dla innych,  lubię się śmiać.

Mój autorytet sportowy to Irena Szewińska za osobowość.

Sport jest dla mnie wyzwaniem. Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od aerobiku potem był rower i chodzenie z kijkami.

Halina-big

Halina Krogulska

Medal za to, że udało jej się stworzyć życzliwą i rodzinną atmosferę z grupą aktywnych kobiet!

Jestem szczęśliwa bo jestem, bo się ruszam, bo mam grono podobnie aktywnych koleżanek. Po 60tce dopiero zaczęłam ciekawe, wesołe życie.

Sport/Rekreacja jest "terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia bo wcześnie zaczęłam.

Mój autorytet sportowy to nr 1 Hubert Wagner za nieugiętość i umiejętność doprowadzenia drużyny do złota.

Sport jest dla mnie odskocznią od codzienności zwłaszcza teraz. Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od 15 r.ż. kiedy to uprawiałam lekkoatletykę na Skrze pod okiem Eli Krzesińskiej „Złotej Eli” a od 16 r.ż. zostałam zauważona przez Zofię Wojewódzką i skaperowana do drużyny siatkówki również na Skrze.

ewa-lomzynska-big

Ewa Łomżyńska

Medal za to, że otworzyła się na ludzi!

Zaczęłam aktywnie i sportowo spędzać swój wolny czas. Dzielę się swoją energią z innymi. Działam także na rzecz innych.

Jestem teraz kobietą otwartą na aktywności, która spotyka się z ludźmi, zawarła nowe przyjaźnie, ma czas dla siebie.

Robię dużo na rzecz innych i staram się uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta, w którym mieszkam.

Mój autorytet sportowy to Dj Wika, która jest aktywną kobietą mimo wieku i z pasją zaraża aktywnością innych.

Sport jest dla mnie zdrowiem bo będąc aktywną, czuję się bardziej sprawna.

Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od programu rekreacyjnego PRO Kobieta 50+ do którego zgłosiła mnie moja synowa. Od tego programu zaczęłam systematycznie uprawiać sport, taniec.

joanna-piórkowska-big

Joanna Piórkowska

Medal za to, że nie boi się nowych wyzwań!

Jestem babką od „ZPT”

Wykonuję rękodzieło i dla kontrastu tańczę tańce orientalne.

Mój autorytet sportowy to Irena Szewińska.

Sport jest dla mnie relaksem. Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się w dzieciństwie od trzepaka a w wieku dojrzałym od Nordic-Walking.

ewa-gapon-big

Ewa Gapon

Medal za to, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!

Uprawiam wszelkie sporty dla przyjemności i śpiewam bo kocham muzykę. Tańczę, recytuję, występuję, jeżdżę konno i na rowerze, chodzę NW, pływam na kajakach itd. Organizuję, inspiruję innych i dopilnowuję rzeczy, w które się włączam. Jestem Liderką.

Znajomi mówią o mnie: „Kobieta orkiestra!” Sport jest dla mnie formą codziennego życia, trwania w dobrej kondycji i sprawności. Aktywność jest dla mnie normą i sposobem na zachowanie młodości ciała i ducha.

Autorytetem jest każdy kto stara się przezwyciężyć własne słabości i zachęca innych do działania.

icon1

Renata Rochecka

Medal za to, że nie może usiedzieć w miejscu i pociąga za sobą innych. Poddaje pomysł i znajduje tych, z którymi wspólnie go realizuje.

Jestem mamą dwójki dzieci. Lubimy aktywnie spędzać czas. Dzięki nim włączyłam się w organizację zajęć ruchowych i rekreacyjnych w mojej miejscowości. Udało mi się dotrzeć do osób, które podzielają moje pasje i zainteresowania. Łącząc nasze działania udaje nam się zrealizować wiele ciekawych pomysłów.

Sport jest „terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia, bo mogę aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną i znajomymi. Przekonaliśmy się, że sport i aktywność ruchowa łączy ludzi i uczy właściwego podejścia do życia.

Robię to co lubię i o czym marzyłam. Najważniejsze to chcieć coś zrobić i mieć odwagę zrobić w tym kierunku pierwszy krok. Cała reszta pójdzie o wiele łatwiej.

icon2

Wanda Biedrzycka

Medal za cierpliwość i otwartość na ludzi oraz chęć dzielenia się własnym doświadczeniem i wiedzą na temat różnych form aktywności

Jestem osobą aktywną, zdyscyplinowaną i cierpliwą. Chętnie uczestniczę w różnorodnych zajęciach ruchowych, najlepiej realizuję się w tańcu. Na co dzień lubię czytać książki, słuchać radia i rozwiązywać krzyżówki.

Aktywność daje mi możliwość rozwijania własnej osobowości.

Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się już w liceum od gry w piłkę ręczną, kolarstwa i jazdy na łyżwach. Po przejściu na emeryturę zaczęłam chodzić z kijami oraz uczęszczać na aerobik, pilates i gimnastykę dla seniorek.

icon1

Danuta Ostrowska

Medal za zaangażowanie i gotowość do podejmowania nowych, sportowych wyzwań.

Na co dzień zajmuję się kotem, lubię robić na drutach i czytać książki, o ile kot mi na to pozwoli  Interesuję się też sztuką origami.

Po przejściu na emeryturę odkryłam wiele ciekawych form aktywności. Najbardziej lubię tańce w kręgu oraz grę na bębnach afrykańskich, a także aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. W ten sposób dostarczam swojemu organizmowi tak potrzebną dawkę ruchu i pozytywnej energii.

Moim autorytetem sportowym jest moja koleżanka, emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego, dzięki której zaczęłam się ruszać na emeryturze.

icon2

Czesława Kułacka

Medal za pogodę ducha i umiejętność zjednywania sobie ludzi poprzez wspólny udział w aktywnym wypoczynku

Lubię śpiew, taniec, ludzi i dużo radości daje mi kontakt z nimi. Odkąd jestem na emeryturze, staram się zagospodarować swój wolny czas, podejmując różne formy aktywności w gronie znajomych. Chętnie spotykam się z przyjaciółmi i chodzę na spacery lub maszeruję z kijami.

Aktywność daje mi szansę poprawy własnego zdrowia i obcowania z ciekawymi ludźmi.

Mój autorytet sportowy to Justyna Kowalczyk, którą cenię za jej upór i wytrwałość w dążeniu do celu.

icon1

Grażyna Kopeć

Medal za prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz działalność na rzecz innych.

Jestem osobą bardzo aktywną i jako wolontariuszka chętnie pomagam innym.

Moje ulubione zajęcia to czytanie książek, rozwiązywanie krzyżówek oraz praca przy kwiatach we własnym mini ogródku. Największą radość czerpię z udziału w takich zajęciach jak zumba gold i tańce w kręgu, które pozwalają mi utrzymać dobrą kondycję fizyczną.

Rekreacja jest dla mnie seniorki szansą na utrzymanie mojej sylwetki w dobrej kondycji oraz dostarcza mi wiele przyjemności i daje możliwość spotykania się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

icon2

Barbara Szkramko

Medal za wytrwałość w dążeniu do zachowania zdrowia i pełną optymizmu postawę

W wolnym czasie lubię rozwiązywać krzyżówki i spacerować. Chętnie jeżdżę na rowerze i odprężam się na koncertach w filharmonii. Od kilku lat aktywnie uczestniczę w różnorodnych zajęciach rekreacyjnych.

Aktywność jest dla mnie sposobem na zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej. Daje mi możliwość kontaktu z innymi ludźmi.

Jestem pełną optymizmu seniorką. Ze względu na ograniczone możliwości zdrowotne mogę uczestniczyć jedynie w wybranych formach ruchu, jednak jako kibic chętnie dopinguję innych sportowców.

icon1

Maria Gaworska

Medal za to, że kocha tańczyć i dobrze się bawić.

Zachęcam innych do aktywnej zabawy.

Sport jest "terminem" wpisanym w kalendarz mojego życia bo daje mi dużo siły i radości. Satysfakcji, że zrobiłam coś dobrego dla siebie.

Mój autorytet sportowy to koleżanka Małgosia Jackiewicz.

icon2

Małgorzata Jackiewicz

Medal za to, że nie ma dla niej dystansu, którego by nie pokonała!

Jestem z siebie dumna, bo przez cały czas rozwijam pasje sportowe (Nordic Walking, pływanie, tai chi, rower).

Odkryłam w sobie zdolności artystyczne, takie jak aktorstwo i malowanie.

Mój autorytet sportowy to Henryk Struszewski - mój ojciec chrzestny, który zaszczepił we mnie zamiłowanie do aktywności sportowej.

Sport jest dla mnie wyzwaniem, sprawdzeniem siebie i sposobem na sprawność i kondycję fizyczną.

Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od samego dzieciństwa, kiedy to miałam duży kontakt ze sportem w rodzinie i od tego się zaczęło.

logofot

Stowarzyszenie ESPAR 50+ nasz nieformalny Partner w projekcie.
Dziękujemy Stowarzyszeniu ESPAR 50+ za użyczenie sylwetek aktywnych kobiet 50+

esparlogo

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13